تبلیغات
گروه ماهور - زندگینامه و دانلود آثار امیر ناصر آشتیانی(کیان)
گروه ماهور
نوازندگان ویولن ایران زمین

زندگینامه و دانلود آثار امیر ناصر آشتیانی(کیان)

 

امیر ناصر آشتیانی، به سال 1313 خورشیدی در تهران متولد شد. خانواده او، اهل هنر و با موسیقی انس و الفتی صمیمانه داشتند. پدر بزرگ وی کمانچه را به خوبی می نواخت و با نواختن ساز تار نیز آشنا بود. پدر او ویولن مینواخت و شیرینی پنجه او، زبانزد دوستان و فامیل بود.

ادامه مطالب و آثار در ادامه مطلب

 

امیر ناصر، در این محیط دوران طفولیت را سپری کرد و هنوز تحصیلات ابتدایی خود را به پایان نبرده بود که نواختن ویولن و فراگیری گوشه های موسیقی ایرانی را زیر نظر پدر هنرمند خویش آغاز کرد. ولی موسیقی را بطور جدی زمانی که مشغول تحصیل در کلاس ششم دبیرستان بود، دنبال نمود.

چند سال بعد به هنرستان شبانه موسیقی رفت و نت خوانی و علم موسیقی را در این هنرستان آموخت، سپس به دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران رفت و در رشته موسیقی در این دانشکده مشغول تحصیل گردید و در تاریخ 30 دی ماه 1348 با شایستگی موفق به دریافت درجه لیسانس در رشته موسیقی گردید. امیر ناصر آشتیانی، پس از این تاریخ برای همکاری به رادیو دعوت شد و همکاری خود را با ارکسترهای گوناگون این مؤسسه آغاز کرد، که میشود گفت این همکاری ها، حدود بیست سال مجموعاً در رادیو و تلویزیون ادامه داشت.

وی بنابه پیشنهاد و ابلاغ شماره 2568 مورخ 13 / 12 / 42 شورای موسیقی به سمت نوازنده ویولن ارکستر جوانان ایران همکاری کرد و به پیشنهاد شماره 11576 مورخ 19 / 7 / 43 اداره کل رادیو ایران به سمت نوازنده ویولن ارکستر دانشجویان رادیو ایران تعیین شد. به موجب ابلاغ شماره 16745 مورخ 27 / 12 / 47 به سمت نوازنده ارکستر بزرگ رادیو انتخاب و روزهای دوشنبه از ساعت 30 / 18 و روزهای جمعه از ساعت 30 / 9 صبح تا پایان کار به اجرای برنامه و همکاری با این ارکستر پرداخت.

امیر ناصر آشتیانی، یکی از هنرمندان خوب و با ارزش ویولن است که طی دوران همکاری خود با سازمان رادیو و تلویزیون ایران و سپس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دور از جنجال به خدمات فرهنگی و هنری خود ادامه داد. تا اینکه در سال 1360 طی ابلاغ شماره 1034 / م که از طرف سرپرست وقت واحد موسیقی صدا و سیمای ایران به وی ابلاغ شد به افتخار بازنشستگی نائل آمد و در شهر مشهد مقدس اسکان گزید. ولی او که هنرمندی پرجوش و خروش و فعال از سالیان جوانی بود، در این زمان هم با تأسیس کلاس و تدریس علم موسیقی، به خدمات علمی، فرهنگی و هنر خویش در این شهر ادامه می دهد.
برچسب ها: زندگینامه و دانلود آثار امیر ناصر آشتیانی(کیان)، عکس امیر ناصر آشتیانی(کیان)، عکس ویولنیستهای ایرانی، زندگینامه ویولنیستهای ایرانی،
نوشته شده در تاریخ جمعه 29 بهمن 1389 توسط محمدرضا کشاورز