تبلیغات
گروه ماهور - زندگینامه و دانلود آثار بیژن مرتضوی
گروه ماهور
نوازندگان ویولن ایران زمین

زندگینامه و دانلود آثار بیژن مرتضوی

در تاریخ بیست و پنجم آبان ماه سال ۱۳۳۶ در ساری به دنیا آمد .

در سنین کودکی به علت علاقه بسیاری که به موسیقی نشان می داد با تشویق

پدرو مادر راهی کلاسهای موسیقی گردید

ادامه مطالب و آثار در ادامه مطلب

 نواختن ویولون را از سه سالگی در تهران شروع کرد .او تکنیکهای چند تن ازموسیقدانان ایرانی را یاد گرفته او کاملا با موسیقی ایرانی آشنا ست.و واز آموزشگاه موسیقی چنگ بلند شده وشاگرد استاد جهانگیر کامیان بوده. تکنیکهای خاصی فرا گرفته حاصل آن این که همه شاهد اند . پنجه های  استاد بی‍ژ‍ن مرتضوی  تلفیقی از تکینکهای ایرانی وکلاسیک است. از موسیقی ایرانی یه موسیقی جهانی ساخته . در هفت سالگی شروع کرد به تمرین پیانو ،گیتار،پرکاشن و سازهای زهه سنتی مانند عود ،تار و سنتور. تنها ساز های که نمی تواند بزند  سازهای  بادی یا برنجی است.

در یازده سالگی جایزه ی اول مسابقه ی ملی موسیقی رو در میان تمام رده های سنی بدست آورد .در سن ۱۴ سالگی به تشکیل ارکستر ۳۲ نفره از دانش آموزان موسیقی کرد و

خود رهبری این ارکستر را به عهده گرفت و در اردوگاه تابستانی رامسر

درحضور صاحبنظران موسیقی کنسرتی برگزار و آهنگ های ایرانی و قطعاتی

از ساخته های خودش را به اجرا در آورد. بعد از اتمام دوره ی دبیرستان در سن هیجده سالگی  دو سال قبل از انقلاب بود به  بریتانیا رفت . اونجا اون تحصیلات خودشو در زمینه مورد علاقه اش یعنی مهندسی راه و ساختمان ادامه می داد و همزمان به تمرین ویولون می پرداخت . سال 1979 بیژن به آمریکا رفت تحصیلات موسیقی

 

خودش را در دانشگاه ایالت تگزاس ادامه داد. در سال 1985  به کا لیفرنیا

مهاجرت کرد، اولین آلبومش را 1990 روانه بازار کرد که فروش بسیار خوبی داشت .

چیزی که بیژن را از سایر آهنگسازان  متمایز می کند ، این که بیژ ن تمام سازهای به کار  رفته  در تنظیمات خودش را  شخصا می نوازد.

در سال 1990 بیژن  به عنوان اولین ایرانی که توسط کمپانی های ندرلندر پروداکشن ،جیپ ایگل ،نیودوج و کراسیلر حمایت شد ،باعث افتخار شد . درسوم جولای 199۴بعد از سی و چهار سال نوازندگی ویولون ،بیژن اولین نوازنده ایرانی بود که در گریک تئاترن ((Greek theat به نمایش استعدادهای خودش پرداخت. در همان سال بود بعد از سی چهار سال به ایران آمد توانست پدر مادرش را ببیند  بیش از هفت هزار نفر در آن کنسرت حضور داشتند.

 یکی از قطعه هایی که بیژن در طول کنسرت اجرا کرد «حماسه » نام داشت که بیژن در سن یازده سالگی این قطعه را نوشته بود . بیژن روی صحنه ، با تماشاگران رویای دوران کودکی خودش را تقسیم کرد . رویای نواختن این قطعه خاص ،یعنی «حماسه » ،اون هم در یک سطح بالا .بیژن موسیقی ملی خودش را به همه ی مردم دنیا تقدیم کرد .

....رویای اون به حقیقت پیوست .

 بیژن خیلی از شهرهای جهان اجرای کنسرت پرداخته تونسته در دل طرفدارن  شاد کنید آخرین کنسرت  در پارس تراول مالزی اجری کنسرت پرداخته است.

بیژن آلبوم های راونه بازار کرده:

 1.  عاشقی چیه

2.  خدای مستون

3.  بیژن مرتضوی

4.  آتش روی یخ

-شکایت

-دلداگی

-دایره ی وجود

-کشف آتش

-عشق و تنفر

-نسیم عاشق

-معرفت عشق

۵- بوی خوش عشق

-چشم تو

-شک

-طلوع خورشید

-اتوپیا

-بوی خوش عشق

6.  آوازخاموش

-گم

-آواز خاموش

-نمی بازم

-فریاد

-فقط یار

-نصفه خواب

-چشم انتظار

7.  یه قطره دریا

-یه قطره دریا

-لوند

-رنگین کمان

-ستاره

-روناک

-گریه کنم یا نکنم

آخرین آلبوم او موسیقی من بود .

  معروفترین آهنگ بی کلام بیژن ،آرامش قبل از طوفان ، دارای شهرت جهانی  است.  کتابی  هم در این راستا به نام آرامش قبل از طوفان است و اکثر قطعه های خودش که اجرا کرد نتهاشون را داخل آن قرار داده است.

www.Bijanmusic.com
برچسب ها: زندگینامه و دانلود آثار بیژن مرتضوی، عکسهای بیژن مرتضوی،
نوشته شده در تاریخ جمعه 29 بهمن 1389 توسط محمدرضا کشاورز