تبلیغات
گروه ماهور - زندگینامه و دانلود آثار رحمت الله بدیعی
گروه ماهور
نوازندگان ویولن ایران زمین

زندگینامه و دانلود آثار رحمت الله بدیعی

استاد رحمت الله بدیعی در سال 1315 در خانواده ای هنرمند در شهر کاشان چشم به جهان گشود. وی در سن 5سالگی نواختن نی را از پدربزرگش فراگرفت و پس از آن کوشید که با ساز ویولن برادرش آهنگهای مختلفی که میشنود را بنوازد.

با وجود آنکه ساز برادرش برای او بسیار بزرگ بود و کسی نیز بدو نواختن ویولن را تعلیم نداده بود، به پشتوانه پشتکار و استعدادی که داشت، توانست که قطعات زیبایی را بنوازد که همین امر سبب شد که پدرش ویولن کوچکی برایش خریداری کند تا به مرور از پدربزرگش ویولن و گوشه های موسیقی سنتی را فرا گیرد. او سپس به کلاس درس روپیک گریگوریان رفت و چندین سال شاگرد او بود.

در سن 11 سالگی وارد هنرستان عالی موسیقی گردید و دیپلم خویش را در این موسسه دریافت نمود. او همچنین در طی مدت تحصیلش در هنرستان موسیقی در کلاس استاد صبا نیز شرکت مینمود و مدت 5 سال شاگرد ایشان بود.

استاد رحمت الله بدیعی، از سال دهم تحصیل برنامه هایی را در رادیوی ایران اجرا نمود و پس از گرفتن دیپلم، همکاری خود را با ارکستر گلها آغاز کرد.

وی در سال 1338 شمسی با خانم منیره حقجو ازدواج نمود که ثمره این ازدواج، دو فرزند هنرمند به نامهای پریسا بدیعی(ذبیحی مقدم) و ترانه بدیعی(پارسا) میباشند.

استاد رحمت الله بدیعی مدت 20 سال کارمند وزارت فرهنگ و هنر بود و مدت 23 سال در هنرستان عالی موسیقی سازهای ،ویولن وقیچک را تدریس نمود.

او در سال 1353 تصمیم به ادامه تحصیل گرفت و در سال 1358 لیسانس خود را از هنرستان عالی موسیقی دریافت نمود.

در سال(١٩٧٩) 1358، استاد رحمت الله بدیعی به همراه خانواده خویش،ایران را ترک کردند و به کشور هلند مهاجرت نمودند و تا سال ١٩٩٩ میلادی در ارکستر سمفونی استان شمالی آن کشور کار هنری خود را دنبال نمود و سپس بازنشسته گردید. ضمنا در فستیوال های هنری که از طرف رادیو و تلویزیون اروپا برگزار شده بود شرکت نمود.  

آقای بدیعی پس از مهاجرت به اروپا، مدت 12 سال، در کلن آلمان ویولن و کمانچه تدریس نمود و هم اکنون کم و بیش فعالیت هنری خود را ادامه می‌دهد و قصد دارد یک ردیف دوره عالی از دست خط های استاد صبا برای ویولن منتشر کند.

بدیعی تا کنون سه اثر برای ویولن و کمانچه به چاپ رسانده:

١-راک ها در دستگاه ماهور ٢- دخترک ژولیده از استاد علینقی وزیری

٣-آواز بیات کرد
برچسب ها: زندگینامه و دانلود آثار رحمت الله بدیعی، دانلود آثار بدیعی، عکس ها رحمت الله بدیعی،
نوشته شده در تاریخ جمعه 29 بهمن 1389 توسط محمدرضا کشاورز